Arrangementsrommet i Kunstnernes hus er blitt pusset opp, og har blant annet fått nytt linoleumbelegg på gulvet. Rommet brukes til møter, foredrag og lanseringer, og i helger til barneverksted. Kriteriet for valg av belegg var at det skulle være mest mulig likt det opprinnelige linoleumgulvet som fortsatt er i bruk i andre rom, og de endte opp med å legge Marmoelum Real i den brunsorte fargen 3236 Dark Bistre fra Forbo Flooring.
Modernistiske møbelfarger
Møblene i rommet er beholdt, men pusset opp. Setet på et 30-talls IKEA-krakker i serien Frosta, ble påført Desktop Linoleum i tre ulike farger; Camel, Burgundy og Conifer. Den runde formen ble skjært ut av en møbelsnekker, og deretter limt på krakkene.
– Huset er bygd i 1930-tallet, og rommet er fra 1960 og vi har valgt noen modernistiske farger som passer miljøet godt. først og fremst var det et estetisk ønske, for å få inn litt mer lek og farge i rommet. I etterkant merker vi at krakkene også ble mye mer behagelig å sitte på. Linoleumen gir en god varme, sier Marie Buskov, formidlingsansvarlig ved Kunstnernes hus.
Dele på Pinterest
Krakkene har fått sitteflate av Desktop Linoleum i tre ulike farger: sennepsgul, grønn og en konjakkfarge.
God kvalitet
– I utstillingskolkalene i Kunstnernes hus ligger fortsatt mange kvadratmeter linoleum fra når huset ble bygget, og det sier noe om materialets kvalitet , sier Gunni Marie Blunck i Forbo Flooring.
Gulvbelegget ble lagt av Gulv og sparkel AS.