Soverom med tekstilmiks
– Huseier Henriette ønsket seg et personlig soverom med behagelige, avslappende farger. Vi plukket ut tekstilene først, og fant farger til vegger og møbler ut i fra dem, forteller interiørarkitekt Inger Ystgaard, som stod bak innredningen av soverommet.
Variert tekstilmiks
Ystgård kom med ideen om å henge opp et tekstil bak sengen som et rimelig og tøft dekorelement i rommet.
Selv om rommet har en kombinasjon av mange mønstre og farger på tekstilene, gjør de dempede og svale fargene at helhetsinntrykket er rolig. Liftgardinen og det smale sengeteppet ble sydd av et stripete tekstil i de samme fargene som tekstilet bak sengen, mens det ble valgt noen flere kontrastfarger på puter og sengetøy.
Mykt teppegulv
Henriette ofte må korte eller lengre turer innom barnerommet vegg-i-vegg i løpet av natten, og ønsket seg derfor teppegulv på soverommet sitt.
– Det er et valg jeg er veldig fornøyd med. Det er så lunt og godt å sette føttene på når jeg må opp om natten, sier hun.
Et gammelt nattbord fra brukthandelen fikk nytt liv med maling. Fargen ble plukket ut fra det ene tekstilet.
Dette ble brukt
Dette ble brukt
- Vegger: Flutex 10, farge Isbre IN-543/1008-R83B - FLÜGGER
- Vindu: Interior High Finish 50, farge 0502-Y - FLÜGGER
- Nattbord: Interior High Finish 50, farge Troperegn IN-570/1811-B73G - FLÜGGER
- Liftgardin og sengeteppe: Bali 64469 - BORGE
- Tekstil bak hodegjerde og på puter: Fragrance 64444 - BORGE
- Ensfarget og stripete silkepute: GREEN APPLE
- Lampeskjerm: Tekstil Cuba, farge Duck Egg - BORGE
- Teppe: Ulster Dubai 1319071 - DANFLOOR
- Seng, sengetøy, lampe, bilder, bildelister, skinn og annet løsøre: PRIVAT