Vinyl på baderommet er et fullverdig alternativ – både på vegger og gulv. Nå lanserer Tarkett en helt ny våtromskolleksjon, som lar deg eksperimentere med mønstre, farger og personlige uttrykk. Her finnes alt fra populære tremønstre, trendy betong- eller terrazzo-stil, og romantiske og klassiske mønstre i et stort utvalg av farger fra grått og hvitt til rosa, grønt og blått.
Vegg- og gulvbeleggene i Aquarelle-serien kan mikses og matches til å passe like godt i moderne og urbane hjem som i en mer klassisk interiørstil.
Gode egenskaper
Kolleksjonen oppfyller bransjens krav til vanntetthet, og er i tillegg helt ftalatfrie.
– Et vinylbelegg er slitesterkt, behagelig å gå på, enkelt å rengjøre og kan være et rimelig alternativ til tradisjonelle materialvalg. Og man får nå bredde opp til fire meter på utvalgte design som gjør at man kan legge store rom uten skjøter, sier Linn Hagtvedt hos Tarkett.
Kolleksjonen er delt inn i fire ulike stilretninger:
Naturnært og lunt
Duse vegger og kontrastfylte gulv
Rustikt med stein- og betongmønstre
En oppdatert nyklassisisme