Hjelp klubben i ditt hjerte når du pusser opp
I løpet av fire år har Flügger Norge delt ut 2,5 millioner kroner i økonomisk støtte til frivillige foreninger, klubber og korps over hele landet. Pengene er et resultat av fordelsprogrammet Flügger Andelen der du som kunde i fargehandelskjeden får rabatt på det du kjøper, når du samtidig oppgir hvor du vil at kjeden skal sende bonusstøtten.
STOLT OVER Å GI: – Flügger ønsker å gi tilbake til samfunnet, og vi er stolte og ydmyke over å kunne bidra til frivilligheten i Norge på denne måten, sier Eide.
Foto: Flügger farve– Når du kjøper maling, verktøy, tapet og andre tilbehør til oppussing får du hele 20 prosent avslag på kassalappen. Ytterligere 5 prosent går tilbake til den forening som du ønsker å støtte. Flügger Andelen er «vinn-vinn-vinn» for medlemmene våre, kundene og butikkene våre, sier Steffen Kristian Eide, konseptansvarlig for Flügger Andelen.
– Hvis du ønsker en SMS når Flügger Andelen har kampanjer kan du enkelt gjøre dette på nettsidene flugger.no – da kan du spare tusener og alltid støtte foreningen i ditt hjerte, sier han.
TRADISJONEN TRO: I år er det andre gang Stiftelsen Norsk Luftambulanse får penger gjennom Flügger Andelen. − Vi er ydmyke over å få bidra til stiftelsens viktige arbeid, sier Steffen Kristian Eide hos Flügger (t.v.). Erland Kroken fra stiftelsen er imponert over hvordan Flügger organiserer sitt fordelsprogram. – Det er tett på genialt, sier han.
Foto: Robert Walmann/ifi.noFor 2021 har Flügger Andelen i år betalt ut 500 000 kroner til kundenes favorittforeninger. Det er helt gratis for alle lag, foreninger og klubber å være medlem i bonusordningen. Flere enn 950 skolekorps, klubber, frivillige organisasjoner og idrettslag er per nå blitt medlem, og antallet vokser for hver uke.
Ordningen ble lansert av Flügger farve Norge i 2017, og er blitt en så stor suksess at flere land der kjeden har butikker nå følger etter. Sverige, Danmark og Island er allerede i gang med egne bonusprogram.
– Flügger ønsker å gi tilbake til samfunnet, og vi er stolte og ydmyke over å kunne bidra til frivilligheten i Norge på denne måten, sier Eide.
EN BONUS: Bergens-klubben Loddefjord IL fikk utbetalt nesten 11 000 kroner i bonusstøtte etter at tilhengere registrert sine kjøp av maling og tapet på foreningen hos Flügger Andelen.
Foto: Flügger farve