MENY

Höganäs satser på nytt senter og gjør-det-selv

Höganäs Byggkeramikk er iferd med å etablere seg på nytt i Brobekkveien i Oslo med ny flisbutikk, showrom og stort sett en ny organisasjon. Tidligere har senteret vært rettet mot de profesjonelle som arkitekter, murerer, konsulenter, etc. Nå retter Höganäs seg i langt større grad mot gjør-det-selv-forbrukere.
Den nye Höganäs-forretningen i Oslo retter seg nå også mot vanlige forbrukere.
Den nye Höganäs-forretningen i Oslo retter seg nå også mot vanlige forbrukere.

Flisforretningen er allerede åpnet og snart følger det nye showrommet etter. Alt det tidligere er revet ut og forretningen er totalt fornyet.

- Med større satsing på forbrukermarkedet er det viktig å vise så mye som mulig av sortimentet både av gulv- og veggflis, forteller butikksjef Jörn Helseth Laasonen.

I Höganäs er det et sterkt ønske om å bevare og utvikle sitt merkenavn. Over tid har det heller ikke vært noen kontinuitet i satsingen på prosjektmarkedet. Derfor er en ny organisasjon på plass i Brobekkveien.

Höganäs har alle sine kolleksjoner samlet i én katalog, en samkjøring med tilsvarende katalog i Sverige. Ny katalog er på vei ut i vår. Hele katalogen er lagervare i Sverige (i Ekeby i Skåne) og leveringstid til Norge blir én til to dager. I Oslo betjener de et servicelager. Höganäs er også knyttet til Løvenskiold Handel som leverandør.

Nettsidene blir i likhet med katalogen et satsningsområde, tidligere linket mot søsterselskapet i Danmark (Evers). Nå blir de oppdaterte nettsidene en samkjøring med det svenske selskapet.

Utforsk

Kategorien