Beskyttelse mot insektangrep
Treverk har et naturlig vern mot biologiske angrep av insekter og sopp, men under spesielle forhold i forbindelse med fuktighet og varme blir treverket tilgjengelig for disse angrep. Innendørs gjelder det hovedsakelig å beskytte treverk mot insekter. For å fullføre overflatebehandlingen av treverket, anbefaler vi å påføre en beskyttelsesvæske mot insektangrep.
- På gammelt treverk hvor møblet allerede er angrepet av treetende insekt og tremark som lager tusenvis av småhull, påføres en væske som dreper insektene.
- På nytt eller gammelt treverk som man ønsker å beskytte mot mulige angrep påføres en beskyttelsesvæske.
Disse behandlingsformene må utføres under strenge sikkerhetsforanstaltninger. For ytterligere informasjon kontakt din lokale forhandler.
Les om fremgangsmåte for å beskytte mot insektangrep på museumsnett.